برای نمایش هر چه بهتر سایت از مرورگر فایر فکس استفاده نمایید.

برای دانلود میتوانید بر روی عکس کلیک کنید

در ضمن این را یادآور میشویم سایت ما از مرورگر Internet Explorer6 پشتیبانی نمیکند.

زیرا  چند سال است این مرورگر دیگر مورد تایید مایکروسافت نمیباشد.

با تشکر اسماعیلیان

(همچنین  شما می توانید توسط شماره  33322262  با موسسه دانش پژوه تماس حاصل نمایید)


*** خداوند امید من - پشتیبان من - راهنمای من و چراغ راه من باشد. *** (لئوپولدکرونیکر) **معیار واقعی بودن تصمیم، آن است که دست به عمل بزنیم. آنتونی رابینز **نشاط، آزادی مطلق است. تو حرکت به بالا را آغاز میکنی؛ نشاط به تو بال می دهد تا با آن پرواز کنی. اشو **رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است. آنتونی رابینز **هرریاضیدان وقتی کامل است که تااندازه ای هم شاعر باشد** (ویرا اشتراوس) **افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط آزارشان دهد. مارک فیشر گاوس:ریاضیات ملکه ی علوم است و نظریه ی اعداد سلطان آن! انیشتین:ما در فیزیک تا زمانی که اثبات های ریاضی هستند چیزی را آزمایش نخواهیم کرد! **وقتی که هدف روشنی داشته باشیم احساس روشنی به ما دست میدهد. آنتونی رابینز **اعتقادات ما اعمال افکار و احساسات ما را شکل میدهد. آنتونی رابینز**

نگرانی رئیس سازمان سنجش از نحوه حذف کنکور

 

رئیس سازمان سنجش با ابراز نگرانی از شیوه حذف کنکور و تاثیر سوابق تحصیلی گفت: ما باید از نظر عملی و اجرایی بتوانیم شرایط را مهیا کنیم اما اگر سوابق تحصیلی به طور کامل برای گزینش دانشجو ملاک شود ممکن است مشکلاتی را در پی داشته باشد.

دکتر محمدحسین سرورالدین در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور سراسری سال 90 در جمع خبرنگاران با تاکید بر این موضوع افزود: آخرین تصمیم کارگروه ماده 4 حذف کنکور این است که حذف کنکور تا سال 93 محقق شود و سال 92 آخرین کنکور باشد اما بررسی این موضوع زمان بر است زیرا قرار است یک شیوه 40 ساله به یک شیوه دیگر تغییر کند.

وی یادآور شد: به طور نمونه یک برگ امتحان تشریحی را به 5 ممتحن داده ایم و 5 نمره مختلف گرفتیم و این

نشان می دهد که ممکن است در این زمینه اشکالات و سوء استفاده هایی صورت گیرد. به این صورت که اعمال سوابق تحصیلی و تصحیح برگه های امتحانات نهایی که به صورت منطقه ای انجام می گیرد، مورد سوء استفاده واقع شود و اعمال سلیقه در آن صورت گیرد.

 

سرورالدین گفت: وقتی وزن سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو بالاتر برود ممکن است زمینه خرید و فروش سئوالات در زمان امتحانات نهایی فراهم شود و تجربیات تلخی مثل آزمون دستیاری که سئوالات در آن فروش رفت، تکرار شود.

 

وی تاکید کرد: تاکید سازمان سنجش این است که باید برای پیشگیری از اعمال سلیقه در نحوه درج سوابق تحصیلی گرفته شود. به طور نمونه ممکن است که مسئولی در منطقه خودش برای کمک به دانش آموزان محروم آن منطقه در تصحیح برگه های امتحانی نمره های بالاتری به آنها بدهد اما این مسئله در کل موجب بی عدالتی می شود.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فشارهای موجود بر کارگروه ماده 4 حذف کنکور و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای اجرای هرچه دقیق تر قانون حذف کنکور گفت: در حال حاضر ما باید شیوه ای بیابیم که با حذف کنکور وضع بهتر شود نه بدتر. این موضوع که تنها با یک تست سرنوشت کسی تعیین شود درست نیست اما در مقابل اعمال سلیقه در نمرات امتحانات نهایی نیز درست نیست.

 

وی به راهکارهای متعددی که برای تعیین شیوه صحیح وجود دارد اشاره کرد و گفت: مجموعه ای از پاسخ کوتاه، تستی، جای خالی و پر کردنی می تواند روش بهتری باشد. در این صورت سئوال یکی است و تصحیح نیز یکی خواهد بود و در این صورت برای امتحانات جبرانی هم فرصت باقی می ماند.

 

سرورالدین یادآور شد: در حال حاضر 4 هزار طراح سئوال با سازمان سنجش همکاری می کنند و کنترل لازم برای روی سئوالات وجود دارد اما در صورتی که سئوال امتحانات نهایی یکی نباشد و اعمال سلیقه هم در تصحیح باشد دیگر کنترلی بر آن وجود ندارد.

شما اینجا هستید: Home خبر ها نگرانی رئیس سازمان سنجش از نحوه حذف کنکور

Design & Support by MSM Group  Power by Joomla