برای نمایش هر چه بهتر سایت از مرورگر فایر فکس استفاده نمایید.

برای دانلود میتوانید بر روی عکس کلیک کنید

در ضمن این را یادآور میشویم سایت ما از مرورگر Internet Explorer6 پشتیبانی نمیکند.

زیرا  چند سال است این مرورگر دیگر مورد تایید مایکروسافت نمیباشد.

با تشکر اسماعیلیان

(همچنین  شما می توانید توسط شماره  33322262  با موسسه دانش پژوه تماس حاصل نمایید)


*** خداوند امید من - پشتیبان من - راهنمای من و چراغ راه من باشد. *** (لئوپولدکرونیکر) **معیار واقعی بودن تصمیم، آن است که دست به عمل بزنیم. آنتونی رابینز **نشاط، آزادی مطلق است. تو حرکت به بالا را آغاز میکنی؛ نشاط به تو بال می دهد تا با آن پرواز کنی. اشو **رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است. آنتونی رابینز **هرریاضیدان وقتی کامل است که تااندازه ای هم شاعر باشد** (ویرا اشتراوس) **افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط آزارشان دهد. مارک فیشر گاوس:ریاضیات ملکه ی علوم است و نظریه ی اعداد سلطان آن! انیشتین:ما در فیزیک تا زمانی که اثبات های ریاضی هستند چیزی را آزمایش نخواهیم کرد! **وقتی که هدف روشنی داشته باشیم احساس روشنی به ما دست میدهد. آنتونی رابینز **اعتقادات ما اعمال افکار و احساسات ما را شکل میدهد. آنتونی رابینز**

مقاله آموزشی برای عبارتهای تواندار

لطفا جهت دریافت فایل دانلود کنید.

راهکارهای مقابله با افکار منفی در مورد کنکور

راهکارهای مقابله با افکار منفی در مورد کنکور

در گوشه‌ای نشسته بود؛ با اینکه از چند ماه مانده به کنکور تلاش کرده و بخوبی درس خوانده بود، اما امروز وقتی که در آزمون آزمایشی نمره خوبی کسب نکرد، حسابی ناامید شد و دوباره افکار منفی کنکوری به سراغش آمد. آهی کشید و گفت: «اصلاً این چه وضعیه؟ چرا این طوری می‌شه؟ چرا با اینکه این همه درس خوندم بازم نتونستم نمره خوبی در آزمون بگیرم؟ نکنه شیوه خوندنم ایراد داشته؟ نکنه کنکورم همین طوری بشه؟» و هزاران فکر منفی دیگر که در عرض چند دقیقه توانست افکار حمید را درهم بریزد. هر چه به کنکور نزدیک می‌شویم، افکار مختلف، ذهن بعضی از کنکوری‌ها را به هم می‌ریزد. این مساله، بخصوص الان که بسیاری از کنکوری‌های عزیز در حال تست زنی سرعتی به شیوه آزمون یا مشغول گذراندن آزمون‌های آزمایشی هستند، بیشتر می‌شود. احساس منفی و نگرانی درباره کنکور، ممکن است که به صورت کم یا زیاد بر عملکرد شما کنکوری‌های عزیز تاثیر بگذارد و علاوه بر اینکه وقت شما را بگیرد، باعث تحلیل یادگیری‌تان شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی را به شما ارایه دهیم که با این افکار منفی و احساس آزار دهنده مقابله کنید و قبراق و با انرژی تا کنکور بخوبی برنامه مطالعاتی خود را ادامه دهید.

    از جمله این راهکارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ادامه مطلب: راهکارهای مقابله با افکار منفی در مورد کنکور

10 دانشگاه برتر دنیا از نظر شهرت کدامند؟

10 دانشگاه برتر دنیا از نظر شهرت کدامند؟

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با اشاره به رتبه بندی برترین دانشگاه‌ها در شاخص شهرت گفت: در بین 10 دانشگاه اول این رتبه بندی 8 دانشگاه مربوط به کشور آمریکا و دو دانشگاه مربوط به بریتانیا است.

ادامه مطلب: 10 دانشگاه برتر دنیا از نظر شهرت کدامند؟

برای کاهش استرس قبل از کنکور چه کنیم

برای کاهش استرس قبل از کنکور چه کنیم؟

کنکور هم آزمونی مانند دیگر آزمون‌هاست و هیچ تفاوتی با بقیه ندارد.

عفت غفوری مشاور تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه نخستین کار برای کاهش استرس کنکوری ها ذکر و یاد خداست، گفت: کنکوری ها قبل از هر چیز باید به خدا توکل داشته باشند.

ادامه مطلب: برای کاهش استرس قبل از کنکور چه کنیم

3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد ؟

3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد ؟

 هیچ‌چیز بدتر از این نیست که فردی ثروتمند، همیشه خشمگین یا در حال شکایت و ابراز نارضایتی باشد؛ اما با آنکه دلیلی واقعی برای این پدیده وجود ندارد، اما من هرروز با آن مواجه می‌شوم. خشم و رنجشِ مزمن، از زندگیِ نامتعادل ناشی می‌شود و این‌که فرد انتظاراتِ زیاد و قدرشناسی اندکی داشته باشد. بدونِ قدرشناسی و شکرگزاری بابت آنچه در حال حاضر هستید، هرگز نخواهید توانست موفقیت واقعی را بشناسید؛ اما چگونه می‌توان تعادل را به زندگی بازگرداند؟ اگر زندگی شما نامتعادل باشد، دستاوردهای جدید دقیقاً چه معنایی دارد؟

ادامه مطلب: 3 تصمیمی که زندگی شما را تغییر خواهد داد ؟

باشادی به سوی هدفتان پیش بروید

باشادی به سوی هدفتان پیش بروید

شاید برای شما داوطلب عزیز هم پیش آمده باشد که در هنگام مطالعه یا زمان استراحت، صرف نهار و … باز هم مساله کنکور و حواشی مربوط به آن، ذهن شما را حتی برای چند دقیقه هم که شده است، درگیر کند. این موضوع در میان بیشتر داوطلبان عمومیت دارد؛ زیرا آمادگی برای کنکور، یک روند طولانی و تقریباً خسته کننده است، و همین مسایل جانبی نیز باعث می‌شود تا بر روند خسته کنندگی آن افزوده شود؛ اما یکی از مهم‌ترین مسایلی که در همه زندگی و بخصوص در شرایطی مثل کنکور که پی‌گیری یک هدف، مد نظر است باید به آن توجه داشت، این است که انسان روحیه خود را از دست ندهد و با انگیزه بماند و مهم‌تر از آن، اینکه شاد باشد و از لحظه‌های زندگی‌اش لذت ببرد.

ادامه مطلب: باشادی به سوی هدفتان پیش بروید

آنچه که والدین کنکوری‌ها باید بدانند

 

آنچه که والدین کنکوری‌ها باید بدانند

الهه دولتیاری ( مشاور تحصیلی)

 

ادامه مطلب: آنچه که والدین کنکوری‌ها باید بدانند

معدل در نتایج کنکور تاثیری ندارد

معدل در نتایج کنکور تاثیری ندارد

معدل در نتایج کنکور تاثیری ندارد

لزوم تاثیرگذاری فرآیند چهارساله تحصیلات متوسطه در نتیجه آزمون سراسری نکته دیگریست که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به آن اشاره کرد و با بیان اینکه معدل داوطلبان در نتایج کنکور آنها تاثیری ندارد، تصریح کرد: در بررسی سوابق تحصیلی نمرات دروس به صورت جداگانه براساس ضریب آنها در هر کدام از زیرگروه‌ها مشخص شده و تاثیرگذار خواهد بود.

خدایی با اشاره به اینکه براساس نمره کسب شده در هر درس نمی‌توان نتیجه گیری کرد که نمره به دست آمده نتیجه مثبت یا منفی بر نمره‌های کنکور خواهد داشت ، ادامه داد: نحوه تاثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه آزمون سراسری بستگی به نمره‌ای دارد که داوطلب در کنکور کسب می‌کند به عبارت دیگر اگر تراز نمره یک فرد در کنکور از سوابق تحصیلی وی پایین‌تر باشد، سوابق تحصیلی می‌تواند تراز او را بالا ببرد. بنابراین این تاثیر نسبی است و مطلق نیست.

ادامه مطلب: معدل در نتایج کنکور تاثیری ندارد

ابهام در وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور95

 

ابهام در وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور95

 این روزها افزایش یا کاهش تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری به یک دغدغه بزرگ برای پشت کنکوری‌ها و حتی مسئولان تبدیل شده است و همه در تکاپوی حل این موضوع هستند.

یکی از بزرگترین معضلات پیش روی جوانان و به طور فراگیر خانواده‌ها، گذر از سد سخت نفوذی است به نام کنکور، که به عنوان شاهراه یا شاید هم تنها راه رسیدن به آینده‌ای نه کاملا روشن، بلکه نیمه روشن و فتح قله‌های موفقیت پس از آن است

ادامه مطلب: ابهام در وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور95

هفت توصیه برای کاهش بی‌دقتی در آزمون

       هفت توصیه برای کاهش بی‌دقتی در آزمون

 

واقعاً نمی‌دانم با این بی‌دقتیم چکار کنم، گفته بود (وجود ندارد) من (وجود دارد) گرفتم… باید برم دوباره دبستان جمع و تفریق بخونم (48 تقسیم بر 2 را 14حساب کردم)… نوشته بود همه موراد به جز زیر به جز هم خط کشیده بود من به جز را ندیدم … گزینه را اشتباه پرکردم و… اینها مشتی از خروار بی‌دقتی است که در امتحان دچار می‌شویم. 

وای که بعد از امتحان وقتی متوجه آن‌ها می‌شویم چه افسوس و غمی که نمی‌خوریم. با خودم عهد می‌کنم که در آزمون بعدی جدی باشم، دقیق بخوانم، عجله نکنم، با تمرکز محاسبه کنم، سؤال و گزینه‌ها را تا آخر بخوانم. در ابتدای جلسه حواسم هست، اما در ادامه انگار که غرق آزمون می‌شوم و دوباره همان آشه و همان کاسه…!

  

ادامه مطلب: هفت توصیه برای کاهش بی‌دقتی در آزمون

شما اینجا هستید: Home خبر ها

Design & Support by MSM Group  Power by Joomla